W dniu 09.09.2015 na terenie ROD "Jutrzenka" w Radzionkowie zorganizowany został po raz kolejny Dzień Małego Działkowca.  Dzieci z naszego ogrodu miały możliwość wspólnej zabawy i szaleństw na dmuchanych zamkach i zjeżdżalniach.

14.09.2017 roku w Domu Działkowca ROD „Aster” odbyło się szkolenie Komisji Rewizyjnych Rodzinnych Ogrodów Działkowych z Żor. Szkolenie przeprowadziły:  Irena Fijałkowska członek OKR w Katowicach Lucyna Cyrek sekretarz prezydium OZŚL w Katowicach.

16 września 2017 roku działkowcy ROD "Śnieżka" w Gliwicach obchodzili swój Dzień Działkowca. Uroczystość rozpoczęto hymnem Polskiego Związku Działkowców „ Zielona Rzeczpospolita”.

W dniach 09-10.09.2017r odbyły się na terenie Ośrodka Sportu Politechniki Śląskiej VII Gliwickie Targi Dom i Otoczenie z Kiermaszem Roślin. Już po raz trzeci Delegatura Gliwice OZ Śl PZD uczestniczyła w ty wydarzeniu. Tym razem wystrój naszego boksu był typowo dożynkowy, kolorowy, z plonami z naszych działek.

Rodzinny Ogród Działkowy "Magnolia" w Mikołowie świętował w dniu 9 września 2017 r. obchody Jubileuszu 40 -lecia powstania ogrodu, połączone z Jubileuszem 120 - lecia Ogrodnictwa Działkowego w Polsce.