W minionych dniach na terenie woj. Śląskiego wiał silny wiatr, przechodziły gwałtowne wichury z opadami deszczu bądź deszczu ze śniegiem.

Pod hasłem ,,Zdążyć z pomocą" działkowcy ROD Gajówka w Wodzisławiu Śląskim wspólnie ze sklepami, marketami istniejącymi w mieście zebrali ok. 400 kg. elektro-złomu głownie baterii, nakrętek plastikowych które zostały przekazane na szczytny cel leczenie-rehabilitację Adasia Sieńko małego przyjaciela Ogrodu.

W dniu 12 marca w Urzędzie Miasta w Mysłowicach przedstawiciele Zarządów ROD wchodzący w skład Kolegium odbyli pierwsze spotkanie z nowym Prezydentem Miasta - Dariuszem Wójtowiczem. W spotkaniu udział wzięli również przedstawiciele Okręgu Śląskiego PZD w osobach Józef Łęczycki  - członek OZ Śl. oraz Mateusz Macianty – Dyrektor biura.

W dniu 11 marca br. przedstawiciele Okręgu Śląskiego Polskiego Związku Działkowców udali się do biura senatorskiego na spotkanie z Senatorem Andrzejem Misiołkiem. Senator jest przewodniczącym Komisji Infrastruktury, która pracuje obecnie nad rządowym projektem nowelizacji przepisów ustawy o gospodarce nieruchomościami.