10 listopada 2017 roku przedstawiciele zarządów Rodzinnych Ogrodów Działkowych z teremu miasta Żory spotkali się w UM z Panią Anną Buchta naczelnikiem wydziału ochrony środowiska oraz Panią Joanną Leśniak kierownikiem zespołu gospodarki odpadami.

Rodzinny Ogród Działkowy "Gajówka" w Wodzisławiu Śląskim stanowi przykład ogrodu, który swoimi działaniami  realizuje  "Otwarty Program Społecznego Rozwoju ROD". To co robimy jest kierowane do działkowców, ich rodzin, społeczeństwa naszego miasta.

Po raz kolejny "Dary serca'' dla dzieci pokrzywdzonych przez los przekazali działkowcy dla domu dziecka w Gorzycach.  Do domu dziecka trafiły artykuły spożywcze, słodycze oraz piękne kwiaty. Radości co nie miara. Pamiętamy również o dniu dziecka gdzie dzieci wspólnie się bawią. ,,Kiedy dzieci się śmieją, śmieje się cały świat''. Zapraszamy również dzieci na nasze kuligi, wspólne ognisko z pieczeniem kiełbasek.

Są to tylko niektóre formy wspólnej współpracy. Jesteśmy ,,Przyjacielem dzieci". Dumni jesteśmy, możecie na nas liczyć.

WASZA RADOŚĆ JEST NASZĄ RADOŚCIĄ.

opr. Janusz Jelonek -Prezes Zarządu

  • DSC_0004
  • DSC_0006
  • Podziekowanie-dom-dziecka-2017

Simple Image Gallery Extended

W dniach 7-8.11.2017 roku w Katowicach odbyło się szkolenie z zakresu obsługi programu ROD DGCS SYSTEM. W szkoleniu udział wzięli  przedstawiciele z sześciu Okręgów: Okręg Łódzki, Okręg Świętokrzyski, Okręg Częstochowski, Okręg Małopolski, Okręg Podkarpacki i Okręg Śląski .

W dniu 14 października w Rodzinnym Ogrodzie Działkowym "Karolinka" w Cieszynie odbyły się uroczystości z okazji 55 lecia powstania ogrodu. W uroczystości udział wzięli zaproszeni goście: wiceprezes OZ ŚL pan Jan Radoła ,Burmistrz Miasta Cieszyna pan Ryszard Macura oraz zaproszeni działkowcy.