W ostatnim czasie "Radio Piekary" zawitało do Zabrza. Na terenie ROD „Przyszłość" zorganizowało wspólnie z Zarządem ROD piknik dla działkowców ROD oraz sąsiednich ogrodów i mieszkańców społeczności lokalnej. Jak zwykle była to dobra okazja do wykorzystania pięknej pogody i rozrywki przy dobrej regionalnej muzyce. Nie zabrakło także rożnych zabaw. Kolejna laba 1 czerwca w ROD "Niedurnego" w Chorzowie. Zapraszamy wszystkich!

Rodzinny Ogród Działkowy "Gajówka" w Wodzisławiu Śląskim gościł uczniów i rodziców ze Szkoły Podstawowej nr. 1 w Wodzisławiu Śląskim na festynie pod hasłem "Rodzina razem'' w dniu 25.05.2017r. Zwiedzanie ogrodu, program poetycko-muzyczny, przedstawienie inscenizacji "Razem dla mamy", pieczenie kiełbasek to tylko niektóre zajęcia.

Problem podtapiania terenu ogrodów działkowych zgłosił Zarząd ROD "Wspólna Praca" w Zawierciu, przesyłając między innymi poniższe zdjęcia dokumentujące powstały problem. W sąsiedztwie ROD oraz firm znajdujących się w zawierciańskiej Strefie Aktywności Gospodarczej powstało rozlewisko wodne, które w przeciągu ostatnich kilku miesięcy stale się powiększa, w wyniku czego woda zaczęła przedostawać się na teren ROD, podtapiając kilkanaście działek.

Pierwsza laba na łogrodku  (w tym sezonie) odbyła się w czwartek 11 maja w ogrodzie "Brzoza Śląska" w Piekarach Śląskich. Pogoda dopisała, działkowcy dopisali. Wszyscy są bardzo zadowoleni. Następna Laba będzie miała miejsce 25 maja na R.O.D. „Przyszłość” w Zabrzu Biskupicach.

Warto przypomnieć sprawę regulacji stanu prawnego nieruchomości ROD, jaka cały czas procedowana jest przez Polski Związek Działkowców. Przypomnijmy, że ustawa z dnia 13 grudnia 2013r. o rodzinnych ogrodach działkowych dała stowarzyszeniom ogrodowym, w tym Polskiemu Związkowi Działkowców szansę na uzyskanie tytułu prawnego w postaci prawa użytkowania do nieruchomości na których funkcjonują Rodzinne Ogrody Działkowe.