17 lipca 2019 roku w świetlicy ogrodowej odbyło się spotkanie działkowców ROD" Aster" z policją żorską.

Komendę Miejską Policji w Żorach reprezentowali dzielnicowi: z Rejonu nr 6 mł. asp. Rafał Pauszek oraz Rejonu nr 3 sierż. szt. Witold Lisiak. Głównym celem spotkania było uświadomienie działkowców i przekazanie im wiedzy na temat zagrożeń, jakie mogą spotkać ich w codziennym życiu, w tym związanych z oszustwami metodą „na wnuczka, krewnego, funkcjonariusza”.

Kolejnym omawianym tematem było bezpieczeństwo w ROD, zabezpieczenie mienia przed kradzieżą, monitoring, oraz zawsze sprawdzająca się metoda „dobry sąsiad”. Podczas spotkania funkcjonariusze odpowiadali na pytania działkowców związane z tematyką spotkania, jak również innymi problemami, jakie nurtują ludzi na co dzień, a mają bezpośredni wpływ na ich bezpieczeństwo. Ponadto uczestnicy spotkania chętnie dzielili się z policjantami swoimi doświadczeniami, uwagami, oraz przedstawiali konkretne sytuacje, wydarzenia. Dzielnicowi przekazali działkowcom ulotki.

Spotkanie przebiegło w miłej, przyjaznej atmosferze, pozostawiło w świadomości działkowców wiedzę dotyczącą podstawowych zasad bezpieczeństwa.

 

Lucyna Cyrek