W czwartek 29 sierpnia 2019r w Miejskim Domu Kultury ‘’ Batory ‘’ w Chorzowie odbyły się obchody Okręgowego Dnia Działkowca.

W uroczystościach uczestniczyło 25 przedstawicieli Delegatury Rejonowej w Zabrzu. Otwarcia dokonał Prezes Okręgu Śląskiego Pan Józef Noski przywitał działkowców i przybyłych gości, wśród których znaleźli się przedstawiciele władz samorządowych: Wiceprezydent Zabrza Pan Krzysztof Lewandowski, Wiceprezydent Katowic Pan Mariusz Skiba, Zastępca burmistrza Pyskowic Pan Bartosz Straszak, Poseł na Sejm Pan Wojciech Król, Poseł na Sejm Pan Marek Wójcik. Okręgowy Dzień Działkowca to święto działkowców i możliwość spotkania się i podsumowania mijającego roku oraz wspólnej zabawy. Po zabraniu głosu przez gości, którzy docenili wielką rolę Rodzinnych Ogrodów Działkowych, jaką odgrywają w życiu społecznym poprzez możliwość spotkań rodzinnych, upraw proekologicznych oraz tworzenie miejsc zielonych z korzyścią dla wszystkich mieszkańców. Kolejnym punktem uroczystości było wręczenie najwyższych odznaczeń Polskiego Związku Działkowców za zasługi dla PZD, wśród których zostali odznaczeni: Stanisław Szeliga, Jerzy Gogolin, Jolanta Waliczek z ROD Malina w Zabrzu, Stanisław Krasoń, Wacław Wrzesiński, Zbysław Pruszyński z ROD C. Skłodowskiej w Zabrzu. Zasłużony działkowiec odznaka złota Anna Ściechura z ROD Malina z Zabrza.

http://pzddelegaturazabrze.pl/images/news/P1030912a.jpg http://pzddelegaturazabrze.pl/images/news/P1030948a.jpg

 

Następnie wręczono a Prezesi ogrodu odebrali puchary jubileuszowe dla ROD obchodzące rocznicę powstania: 85-lecia ROD Malina, 65-lecia ROD Mostostal, 65-lecia ROD 1000-lecia, 65-lecia ROD Radość- Semafor, 65-lecia ROD Słońce z Zabrza. W konkursie Rodzinny Ogród Działkowy roku 2019 zwyciężył ROD Tulipan z Zabrza puchar odebrał Prezes ogrodu pan Stanisław Trzeliński, który podkreślił, że zdobycie tak zaszczytnego miejsca jest to wielka praca nie tylko Zarządu, ale przede wszystkim działkowców w uprawianiu swoich pięknych działek. W konkursie ‘’Wzorowa Działka 2019’’ laureatem została działka nr 13 użytkowana przez Zdzisławę i Jerzego Wesołowskich z ROD Ratownik w Zabrzu. Na zakończenie odbyła się część artystyczna występ Claudii i Kasi Chwołka.