W dniu 03 i 05.09.2019 r. w Delegaturze Rejonowej w Zabrzu odbyło się szkolenie prezentowane przez wykładowców z obsługi programu DGCS PZD System, który jest kompleksowym programem komputerowym stworzonym i dedykowanym Rodzinnym Ogrodom Działkowym.

Składającym się on z modułów: finansowo – księgowego, kadrowo – płacowego, środków trwałych i magazynowego oraz modułu ogrody działkowe. W szkoleniu uczestniczyło 15 zabrzańskich ogrodów, które nabyły program.

http://pzddelegaturazabrze.pl/images/news/P1040066a.jpg

Część pierwszą szkolenia prowadził Pan Sebastian Wolny, który w pierwszej kolejności omówił i przedstawił sposób instalacji oraz konfiguracji programu na komputerach indywidualnych oraz zaprezentował możliwość pracy systemu DGCS PZD System na trzech stacjach jednocześnie. Druga część szkolenia poprowadził Pan Zbigniew Palian, a dotyczyła obsługi programu przez użytkowników, wprowadzanie danych do systemu oraz korzystanie z bardzo licznych funkcji, które umożliwia program. Ponadto przedstawiono sposób dokonywania różnego rodzaju wydruków.

http://pzddelegaturazabrze.pl/images/news/P1040069a.jpg

Szkolenie cieszyło się bardzo dużym zainteresowaniem ze strony ROD, dużo zadawanych pytań i udzielanych na nie odpowiedzi pozwoliły rozwiać wątpliwości i przekonać Zarządy ROD, że będą mogły prowadzić i zarządzać Rodzinnym Ogrodem Działkowym w sposób profesjonalny, nowoczesny i łatwy. Kierownik Delegatury na koniec podziękował prowadzącym szkolenie a uczestnikom za udział, jednocześnie zapewnił, że kolejne Zarządy ROD będą mogły liczyć na kolejne szkolenia.