12 września 2019 roku do Urzędu Miasta Żory zostali zaproszeni zwycięzcy wspólnego konkursu Urzędu Miasta Żory i Polskiego Związku Działkowców Rodzinnych Ogrodów Działkowych z Żor.

Konkurs „Najpiękniejsza zielona przestrzeń Miasta Żory” zorganizowany był w czterech kategoriach: Działka w ROD, balkon, ogród przydomowy, skwery zielone. W uroczystym spotkaniu udział wzięli:

  • Pan Waldemar Socha - Prezydent Miasta Żory
  • Lucyna Cyrek - sekretarz Okręgowego Zarządu Śląskiego oraz uczestnicy konkursu.

Pan Prezydent zwrócił się do zwycięzców konkursu z gratulacjami. Podziękował za udział w konkursie, pasję oraz upiększanie naszego miasta: ” (…) za tę pracę i trud należą się słowa uznania i wielkie podziękowania”. Podsumowania konkursu, jego celu, dokonała Lucyna Cyrek. Konkurs ten ukazał piękne przestrzenie naszego miasta, pomysłowość i kreatywność laureatów konkursu, wspaniałe żorskie działki, ich piękno oraz różnorodności gatunków roślin ozdobnych i użytkowych. Stał się promocją działek przyjaznych przyrodzie i człowiekowi. Zachęci do odwiedzania żorskich ROD i kontaktu z przyrodą, a miasto Żory znowu pochwali się terenami zielonymi i perełkami ogrodnictwa działkowego.

Pan Prezydent wraz sekretarzem Okręgowego Zarządu Śląskiego ogłosili wyniki konkursu „Najpiękniejsza zielona przestrzeń Miasta Żory” i wręczyli zwycięzcom dyplomy i upominki ufundowane przez UM Żory oraz Okręgowy Zarząd Śląski PZD w Katowicach.

Zwycięzcy w poszczególnych kategoriach:

Działka w ROD

1 miejsce Elżbieta i Zdzisław Gabryś z ROD „Chemik”,

2 miejsce Janina I Henryk Watola z ROD „Aster”,

3 miejsce Halina i Tadeusz Dobosz z ROD „Chemik”,

Balkon

1 miejsce Zofia Reichelt

Skwer zielony

1 miejsce Józef Łada

Ogród przydomowy

1 miejsce Ala Zielińska

2 miejsce Anna i Bolesław Pasikowscy

3 miejsce Ewa Mroczkowska

Po części oficjalnej przyszedł czas na rozmowę, wymianę doświadczeń, zaproszenia oraz udzielanie wywiadów. Całość uroczystego spotkania nagrywała telewizja TVT. Konkursy to nie tylko rywalizacja, to przygoda, zabawa i promocja Rodzinnych Ogrodów Działkowych, promocja naszego miasta, a także PZD.

I tak pomysł przerodził się w rzeczywistość.

Lucyna Cyrek

  • IMG_1516
  • IMG_1517
  • IMG_1521
  • IMG_1522
  • IMG_1524
  • IMG_1532
  • IMG_1544

Simple Image Gallery Extended

http://www.zory.pl/aktualnosci/89-aktualnosci-komunikaty/3691-najpi%C4%99kniejsze-skwery,-ogr%C3%B3dki-i-balkony-nagrodzone.html