W sanktuarium Matki Bożej Pokornej w Rudach 15.09.2019 r. odbyły się diecezjalne dożynki z poświęceniem koron żniwnych i koszy dożynkowych.

Dla rolników, sadowników, pszczelarzy czy działkowców końcówka lata to czas zbierania plonów i dziękowania za nie. Pośród licznych delegacji przybyłych z Jankowic, Kuźni Raciborskiej, Pilchowic, Rept Śląskich, Rudy Kozielskiej i in. ze swoim koszem plonów obecni byli również przedstawiciele Polskiego Związku Działkowców – Delegatury Rejonowej w Zabrzu - Kierownik Leszek Bucki oraz Prezes ROD „Przyszłość” Piotr Witkowski.

https://lh3.googleusercontent.com/tDbUVPb5XH-R2IN06e2YRguww7fbHAZkVhi3w1wocAAfjeqoXaVAHcBFPdYa6uDVo2Ix9KbiVJX48MYHPrSM5iRHSVxZk-qnsI9k3J8wtyrWPL7FuSgAb7IdobtqaZtSpXL4GaSsYA=w472-h632-no 

Podczas uroczystej mszy świętej, której przewodniczył ks. Kazimierz Góral, proboszcz parafii św. Antoniego w Tworogu i diecezjalny duszpasterz rolników została doceniona ciężka praca braci rolników, sadowników, ale też działkowców.

Na zakończenie uroczystości uczestnikom dożynek zostało wręczone okazałe podziękowanie za udział w diecezjalnych dożynkach w sanktuarium Matki Bożej Pokornej w Rudach.