21 września działkowcy z ROD „Zagłębie” w Sosnowcu wybrali się na wycieczkę do Pszczyny i Ogrodów Kapias w Goczałkowicach Zdroju.

Piękna, słoneczna pogoda sprzyjała od samego rana. Z parkingu wraz z przewodnikiem panem Tomaszem Wroną udaliśmy się pod Zamek Książęcy.

Muzeum zamkowe posiada 80% oryginalnego wyposażenia wnętrz  z przełomu XIX i XX wieku. Podczas zwiedzania zamku oglądaliśmy wspaniale umeblowane komnaty, sypialnie, łazienki i piękne obrazy. Najbardziej nam się podobał duży hol ze schodami paradnymi, sala lustrzana, w której odbywają się koncerty i ważne uroczystości, pokój myśliwski oraz potężna biblioteka. Zobaczyliśmy również zbrojownię. Po długim zwiedzaniu zmęczeni udaliśmy się na lody, które smakowały wyśmienicie.

Zadowoleni i uśmiechnięci udaliśmy się do Ogrodów Kapias. Ogrody są wielką, cudną oazą zieleni. Pięknie zagospodarowany teren dzieli się na wiele ogrodów tematycznych. Są to między innymi Ogród Zachodzącego Słońca, Zaułek Śródziemnomorski, Ogród Ciszy, Ogród Wiejski, Aleja Lipowa. Zrelaksowani w dobrych humorach wróciliśmy do domu.

Zarząd ROD