Będą prezenty, konkursy, dużo dobrej muzyki i świetna atmosfera.

Od ponad 120 lat ogrody działkowe służą jako miejsce wypoczynku, pracy i integracji rodzin w w Polsce. Otwartość naszych działkowców na mieszkańców poprzez różne formy działania ma już wspaniałą historię i tradycję.

Działka to hobby, które stanowi cząstkę życia działkowców i ich rodzin. Duże znaczenie ma także wizerunek ogrodów, które stanowią porządnie zagospodarowane tereny zielone służące nie tylko działkowcom, ale także mieszkańcom miast. Ogrody zrzeszone w PZD to także widoczna sprawność organizacyjna wszystkich organów Związku. Nie zapominamy przy tym, że ogrody nie są skupiskiem indywidualnych działek, ale zorganizowaną całością pełniącą ważne funkcje społeczne, rekreacyjne, integracyjne i ekologiczne.

Nasza działalność nie ogranicza się tylko do realizacji podstawowych zadań statutowych, ale wykracza poza ten obszar . Kolejna inicjatywa, którą Radio Piekary podjęło wspólnie z Okręgiem Śląskim Polskiego Związku Działkowców to organizacja plenerowych festynów na ogrodach działkowych pod nazwą „Laba na łogrodku”, które są idealną okazją do rozpoczęcia nowego działkowego sezonu.

Ubiegłoroczne festyny cieszyły się dużym zainteresowaniem, zarówno wśród działkowców ogrodów  jak i mieszkańców naszych miast .

Zwracamy się z prośbą do Zarządów ROD chętnych do udziału w organizacji festynów.

 

Czekamy na zgłoszenia chętnych ogrodów działkowych – zgłoszenia należy kierować na adres Radia Piekary lub Email: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.