W dniu 27 listopada delegacja Zarządu ROD „Gajówka” w Wodzisławiu Śląskim na czele z jego Prezesem Januszem Jelonek udała się z darami do Powiatowego Domu Dziecka w Gorzycach.

Z dobrowolnych składek działkowców zakupiliśmy art. żywnościowe, higieniczne, słodycze. Była to kwota znacząca o wiele wyższa jak w roku 2018. Dom dziecka w Gorzycach usytuowany jest w pięknym parku z bogatym zapleczem do zabaw. Jest placówką Samorządu Powiatowego, który realizuje zadania z zakresu pomocy społecznej, opiekuńczo-wychowawczej. W placówce przebywa ok. 50 dzieci w wieku 10-18 lat. Jak większość tego typu placówek boryka się z problemami wychowawczymi, finansowymi mówi jej dyrektor. Dzięki sponsorom ,,ludziom dobrego serca” jesteśmy placówka wyróżniającą w woj. śląskim. Doceniam Waszą inicjatywę, jestem pełen podziwu. Jako były działkowiec żorskich ogrodów  dziękujemy za wsparcie. Dzieci zdobywają wiedzę w szkołach branżowych ,usamodzielniają się, otrzymują mieszkanie. Zostaliśmy zapoznani z historią placówki zwiedzając obiekt.

Działkowcy ROD „Gajówka” pomagają potrzebującym. Jest to nasza kolejna inicjatywa, Prezes Zarządu zaprosił dzieci na nasze imprezy w ogrodzie w roku 2020. Zaproszenie zostało przyjęte.

Będziemy o Was pamiętać. Jesteście naszymi przyjaciółmi. Dziękujemy.

Zarząd ogrodu dziękuje działkowcom za ich dobre serca.

opracował: Zarząd ROD