Na konferencji poruszano wiele ciekawych zagadnień dotyczących, chociażby wybudowania lotniska z materiałów stworzonych z CO2. Przedstawiono, które z odnawialnych źródeł energii – słońce, wiatr czy wodór, najlepiej sprawdzi się w Polskich warunkach. Która energia odnawialna jest przyszłością polskiej nowoczesnej energetyki. Czym tak naprawdę jest zielony wodór i kiedy będziemy mogli go realnie wykorzystywać jako paliwo do naszych samochodów.

Poznaliśmy m.in. specyfikę budowy farm fotowoltaicznych i wiatrowych, ale także zielony wodór, za sprawą gościa specjalnego konferencji – Lis Gammelgaard z NEL HYDROGEN (Dania) – światowego lidera w technologiach wodorowych.

Bardzo istotnym w procesie przeobrażeń o czym nie można zapomnieć jest czynnik ludzki i koszt społecznych przemian. Paneliści starali się odpowiedzieć na pytanie jak uniknąć powtórki z Wałbrzycha – czyli co zrobić, by zniwelować negatywne skutki przemian związanych z transformacją sektora energetycznego.

Członek Polskiego Związku Działkowców Sławomir Barwiak uczestnik konferencji dzięki zaproszeniu euro posła Grzegorza Tobiszowskiego oraz posła Marka Wesołego, mógł już na etapie projektów i założeń z europejskiej transformacji energetycznej zasygnalizować, że Polski Związek Działkowców, który ma w DNA postawy proekologiczne, zawsze wykazuje ogromną troskę o środowisko realizując od powstania naszego ruchu różne programy proekologiczne z chęcią się włączy w działania powstrzymujące zmiany klimatyczne, których skutki odczuwamy wszyscy.

Jesteśmy otwarci oraz chętni do współpracy we wdrażaniu nowych technologii mających na celu poprawę środowiska naturalnego do którego podchodzimy z niezwykłą troską.

Autor: Sławomir Barwiak