WITAJ WIOSNO – hura, hura, tak dzieci witały wraz z Panią Dyrektor z Zespołu Szkół Katolickich w Zabrzu z klas od 1 do 3 zaproszone babcie oraz prezesa ROD Nasza Palma Grażynę Żmijewską – Domżol   na terenie szkoły by uczcić pierwszy dzień wiosny przypadający na dzień 21.03.2023 r. mając przygotowany program piosenek o wiośnie. Prezes ROD Nasza Palma Grażyna Żmijewska- Domżol przybyła na spotkanie w swoim ubiorze, w którym na co dzień pracuje na działce i zaprezentowała podstawowe narzędzia do sadzenia, pielenia, siania i uprawy. Pytań nie było końca, takie było zainteresowanie nie tylko narzędziami, ale też w jaki sposób sadzimy, kiedy siejemy można by było wymieniać dużo i sprawiło mi to ogromną radość, że rośnie nam przyszłe pokolenie działkowców.

Następnie z Panią Wiosną zaprezentowałyśmy w jaki sposób sadzimy bratki do skrzynki balkonowej, żonkile oraz bluszcz. Po tej prezentacji udaliśmy się do klas, a ja z radością przeszłam do klasy 2a i 2b. Tam też przygotowaliśmy stół nakryty folią, rozłożone kubeczki do sadzonek, rękawiczki, ziemię i łopatkę oraz cebulki dymki i nasiona koperku. Po wytłumaczeniu w jaki sposób sadzimy cebulki dymki dzieci przystąpiły do sadzenia mając mnóstwo pytań, czy wystarczy ziemi w kubeczku, czy ziemie należy ubić i itd. Dla mnie cudowne i niezapomniane chwile kontaktu z zainteresowanymi dziećmi.

Dziękuję organizatorom Zespołu Szkół Katolickich, że tak ważny obecnie temat związany z ekologią- dbałość o uprawę jarzyn ekologicznych, zdrowego żywienia, aktywności fizycznej oraz czyste powietrze został zauważony i mam nadzieję, że będzie kontynuowany i serdecznie do tego zachęcam. Dla mnie prezes ROD Nasza Palma niezapomniane chwile i nadzieja na to, iż nasza praca działkowców dla Zabrza nie pójdzie na marne i będą godni następcy z Zespołu Szkół Katolickich w Zabrzu.

Serdecznie dziękuję za zaproszenie prezes ROD Nasza Palma Grażyna Żmijewska-Domżol